LİMON SUYUNUN TEDAVİ ETTİĞİ 14 HASTALIK

23 Kas

Antioksidan, vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin olan limon suyu bir çok hastalık üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.Zayıflamayı ve sindirimi hızlandıran etkisi, vücutta enfeksiyonlar üzerinde olumlu etkileri,diş etlerinin güçlendirmesi, vücutta indirgeyici ortam oluşturması gibi bir çok etkileri bulunmaktadır.

Limon Suyunun Tedavi Ettiği 13 Hastalık Nelerdir?

1: Soğuk Algınlığı ve Grip
Limonda bulunan C vitamini, antioksidan yapısı sayesinde genel enfeksiyonlara etkisiyle birlikte özellikle kış aylarında sık sık rastlanan grip ve soğuk algınlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

2: Kalp ve Damar Sağlığı
Limonda bulunan besin maddeleri sayesinde damar içinde biriken yağların temizlemesinde olumlu etkileri vardır. Bu sayede kalp rahatsızlıklarının da önüne geçmiş olacaksınız.

3: Bağışıklık Sistemine Etkileri
Bağışıklık sistemi sağlığımız için en önemli olgulardan biridir.Limonda bulunan vitaminler sayesinde zararlı mikroorganizmalara karşı dirençli olacak ve bağışıklık sisteminizi güçlendireceksiniz.

4: Gıda Zehirlenmeleri
Vücuttaki enfeksiyonlarla birlikte bozuk gıdaların yenmesi sonucu oluşan gıda zehirlenmelerinde asitli yapısı sayesinde bu zehirlenmelere karşı sizleri koruyacaktır.

5: Minerallerin Emilimi Üzerine EtkileriLimonda bulunan C vitamini sayesinde çaya eklendiğinde mineral emiliminin olumsuz etkileri ortadan kalkacaktır.Aynı zaman protein içerikli gıdalarla birlikte tüketilmesi proteinin emilimini arttıracaktır.

6: Böbrek Taşına Karşı Etkileri
Limon suyunda besin maddeleri idrarda biriken sitrat seviyesini azaltır. Bu sayede böbrek taşlarının oluşumunu azaltacaktır.

7: Eklemler Üzerine Etkileri
Eklemlerin aşırı hareketlenmesi sonucu biriken erik asit seviyesini limon suyu ile düşürebilir ve eklemlerde birikimini önleyebilirsiniz. Ürik asit fazla birikmesi eklemlerde şişmelere ve ağrılara sebep olabilir.

8: Kilo Vermenize Yardımcı Olur
Limon suyu kan şekerinizi dengeler.Erkenden acıkmanızı önler ve sizi tok tutar. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu sayede kilo vermenize yardımcı olur.

9: Safra Kesesi Rahatsızlıkları
Hafif ağrılar olsa da limon suyu safra kesesi rahatsızlıklarına olumlu etkileri bulunmaktadır.

10:Fibramiyoloji
Genel yorgunluk veya enerji azlığı gibi yorumlanabilen fibramiyoloji, limon suyu tüketerek bir nebze önleyebilirsiniz.

11: Kas Ağrıları
Özellikle yapılan egzersizler sonrası oluşan kas ağrıları içim limon suyu tüketmek bu ağrıları bir nebze rahatlatacaktır.

12: Tırnak Kırılmaları
İçeriğindeki besin maddeleri sayesinde tırnakların daha güçlü ve sağlıklı olmasına yardımcı olur ve tırnaklardaki beyaz noktaların yok olmasında yardımcı olur. Bu beyaz noktalar vitamin eksikliğinin belirtileridir.

13: Cilt Üzerinde Etkileri
Limon suyu cilt üzerinde siyah noktalar ve akneleri temizlemek için en doğal bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz.Limonu veya limon suyunu cildinize sürün ve 4-5 dakika bekledikten sonra durulayın.Cildinizin temizlendiğini siz de göreceksiniz.

14: Dişler Üzerine Etkileri
Limondaki C vitamini sayesinde diş etlerinin güçlenmesini sağlayacaktır.Aynı zamanda leke ve plaklanmış dişler için limon kabuklarını rendeleyerek dişlerinizi fırçalayın.Dişleriniz beyazlamasına siz de şahit olacaksınız.Özellikle sabah uyandığınızda aç karnında suya bir kaç damla limon sıkarak içmenizi tavsiye ediyoruz.

Mutlu ve Sağlıklı günlere…

Alıntı :Hacamat ve Sülük Terapisi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: