Parfüm ve İncelikleri

10 Tem

Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır: Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek, kanın fazla pompalandığı noktalar. Bilek içleri, şakaklar ve boyun. Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri ve Saçlar.

Saçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle temiz olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız yeterli olacaktır. Küçük bir hoşluk: Saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza biraz parfüm sıkın.

Giysiler

Parfümler pamuklu, yünlü gibi doğal lifle dokunmuş kumaşlarda çok kalıcıdır ve rahat yayılır. Sentetik liflerde yayılımı ve kalıcılığı azdır. Parfümün en kalıcı olduğu dokular ise kürkler ve muslin kumaştan yapılmış eşarplardır. Giysiler parfümlenebilir ama gelişigüzel değil:

Parfümünüzü ceket ve mantoların astarlarına, etek ve elbiselerin etek baskılarına sıkın.

Asla giysilerinizi farklı parfümler sıkmayın. Üst üste sıkılan parfümlerin molekülleri iyi bir karışım oluşturmaz ve kötü bir etki uyandırır.

İpekli giysilerinize parfüm sıkmayın, kalıcı lekeler bırakır.

Eğer parfümünüzü sık sık değiştiriyorsanız, sadece vücudunuzu parfümlemekle yetinin. Koku zaten giysilerinize de sinecektir.

Mücevher ve özellikle incilerinizin yakınında parfüm kullanmayın: parfümlerdeki alkol mücevherlerin parlaklığını yok eder ve incileri sarartabilir.

Giysi dolabınızı parfümlemeyi unutmayın. Küçük bir hoşluk: İç çamaşırlarınızın bulunduğu dolap veya çekmeceye parfümünüzle nemlendirdiğiniz yünlü bir kumaş parçası koyun.

Majör Koku Grupları MEYVE (Tazelik)

AĞAÇ (Yeşil, Doğal, Otumsu)

TEK ÇİÇEK (Saflık)

ÇİÇEK DEMETİ (Zariflik)

ALDEHİT (Romantik)

ŞİPRE (Kadınsı)

ÇİÇEĞİMSİ (Sıcak)

ORYANTAL (Seksi)

Meyve Taze ve hafif kokulardır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. Bunlara genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik eder. Şipre Kuvvetli esansların karışımından oluşurlar, kalıcı ve zengin içeriklidirler. Olgun bayanların tercih ettiği kokulardır. Bergamot,misk,yasemin,gül,ağaç kokularıdır. Oryantal Sıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımıdır. Temel notaları misk, vanilya, amber, değerli ağaçlardır. Bunlara genellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.

Taze,(DOĞAL):
Çimen kokulu parmaklarla ya da sümbülün tazelik notasıyla ovuluyormuş hissi verir.doğallığı ağaçsı kokuyu yakalarsınız. Çiçekimsi: Çiçek kokuları ile beraber oryantal kokunun etkisini arttırır. Aldehit: Zarif ve hissedilir bir yumuşaklıkla romantik bir his arasında hoş bir duygu verir. Parfüm Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Parfümü vücudunuzun nabız noktalarına sürmelisiniz.

Bileklerinize parfüm sıktıktan sonra kesinlikle ovuşturmayın

Odanın içine biraz parfüm sıkıp yürüyebilirsiniz Bir parfümün diğer ürünlerini de kullanın Parfüm alırken acele karar vermeyin Duş almadan kullanılan parfüm hiç istemediğiniz sonuçlar doğurabilir Vücut kimyasıyla parfümün uyuşması çok önemlidir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: